موتور خودرو

کاسه نمد میل سوپاپ و نقش آن در خودرو

کاسه نمد میل سوپاپ

کاسه نمد میل سوپاپ و نقش آن در خودرو

کاسه نمد میل سوپاپ یکی از قطعات یدکی موتوری است که برای جلوگیری از روغن ریزی در انتهای میل سوپاپ بکار می رود.

کاربرد کاسه نمد برای روغن کاری، درزگیری و آب بندی در سیستم های هیدرولیکی حائز اهمیت بسیار است و به عنوان یکی از مهم ترین لوازم یدکی خودرو شناخته می شود   در حالت کلی، در ساختار این قطعه از واشر کاسه‌ ای، فنر و نمد فشرده تشکیل می شود که در خودرو در قطعاتی از جمله گیربکس، میل لنگ، میل سوپاپ، پلوس و کمک فنر بکار می رود.

کاسه نمدها در اشکال مختلف و با ساختار ظاهری گوناگون تولید می شوند که تفاوت در شکل ظاهری آنها می تواند تاثیر خود را بر آب بندی این قطعه نشان دهد. انتخاب این قطعه بسته به شرایط عملیاتی، متفاوت است و به عواملی مانند دما، سرعت، اختلاف فشار، نوع روان‌کننده یا سیال که استفاده می شود و نحوه قرار‌گیری به صورت افقی یا عمودی بستگی دارد. فروش کاسه نمد در پاساژ شناسا برای شما عزیزان امکان پذیر می باشد.

میل سوپاپ، قطعه ای فلزی یا از تفلون است که با حرکت دادن سوپاپ ها، باعث ورود و خروج هوا و سوخت به سیلندر می شود. کاسه نمد میل سوپاپ موجب نشت روغن یا هدایت آن در سیستم سوپاپ، روغن کاری و آب بندی آن می شود. روانکاری و هدایت کنترل شده روغن در سوپاپ کمک می کند تا سوپاپ بدون هیچ آسیبی حرکت کند.

در واقع، نشت روغن یا هدایت آن در سیستم سوپاپ به مقدار کافی برای عملکرد صحیح آن ضروری است و درصورتیکه مقدار نشتی روغن کم یا زیاد باشد، منجر به صدمه به سوپاپ و در نهایت، موتور خودرو می شود.

کاسه نمد میل سوپاپ

کاسه نمد میل سوپاپ معمولاً از قطعات مقاوم و با کیفیت بالا ساخته می شود که تا مدت های طولانی نیاز به تعمیر ندارد. البته خرابی یا فرسودگی آن برای موتور بسیار خطرناک است، با روغن ریزی امکان تخلیه روغن و صدمه به موتور و سرایت روغن بر روی تسمه تایم وجود دارد که در هر دو مورد، خسارات بسیاری به موتور وارد می شود.

روغن کاری میل سوپاپ از اهمیت بالایی برای عملکرد صحیح اتومبیل دارد. کاسه نمد میل سوپاپ از فنر، واشر و نمد فشرده شده ساخته شده است تا جلوی نشت مایعات را بگیرد و معمولاً در پشت تسمه تایم، در کنار میل سوپاپ یا انتهای آن نصب می شود. از این قطعه برای آب بندی یا درزگیری میل سوپاپ استفاده می شود که کیفیت آن تاثیر مستقیم بر نحوه آب بندی میل سوپاپ دارد و درصورتیکه کیفیت لازم را نداشته باشد موجب روغن ریزی اتومبیل می شود و حتی گاهی اوقات، خطرات جدی تر مانند اشتعال دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *